1

Czy posłać dziecko do szkoły muzycznej? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu rodziców. Dobro dziecka i rozwój jego umiejętności to podstawowe wartości, którymi kierują się mama i tata utalentowanego kilku lub kilkunastolatka. Szkoła muzyczna to najlepsze miejsce, aby dziecko zdobywało wiedzę i rozwijało swój talent pod okiem profesjnalistów. To także godziny nauki i ćwiczeń. A zatem, czy warto posłać dziecko do szkoły muzycznej?

Dorośli już muzycy doceniając korzyści z nauki w szkole muzycznej często decydują się posłać swoje dziecko do tego typu szkoły. Rodzice nie mający wylształcenia muzycznego widząc predyspozycje u swoich dzieci chcą dać im szansę na sprawdzenie swoich możliwości i realizację artystycznych marzeń.


Wszechstronny rozwój

Dziecko posłane do szkołu muzycznej w przyjaznych i sprzyjających warunkach rozwoja swoją wrażliwość artystyczną. Uczęszczanie na zajęcia do profesjonalnej instytucji pozwala na budowanie potrzebnej muzykom wytrwałości. Walorem nauki w szkole muzycznej jest zdobycie umowjętności wykonywania żmudnej pracy i przezwyciężania zniechęcenia.


Indywidualizm i zespół

W pierwszej w Nowym Sączu szkole muzyki rozrywkowej i jazzu Bassara Music School teoretyczne przedmioty muzyczne prowadzone są w klasie razem z innymi dziećmi. Lekcje instrumentu odbywają się indywidualnie oraz w zespole.

Nauka w szkole muzycznej oprócz indywidualnych zdolności dziecka pomaga mu odnaleźć się w zespole. Regularne zajęcia z innymi uczniami to świetna okazja do oswojenia się z grą w grupie. Doświadczenie gry w zespole przekłada się na muzyczne powodzenie młodego artysty w przyszłości.

Pierwsze koncerty

Ćwiczone przez miesiące nauki utwory uczniowie Bassara Music School prezentują w trakcie oragnizowanego przez szkołę koncertu, który jest jednocześnie egzaminem kończącym semestr nauki. To innowacyjne podejście wzbudza w uczniach większą wytrwałość w dążeniu do celu. Koncert to wielkie święto szkoły i ważne przeżycie dla wszystkich. Udział w nim jest dla dzieci osiągnięciem wymarzonego efektu.

Kształtowanie osobowości

Uczęszczanie na zajęcia oraz udział w przygotowywaniu wydarzeń muzcznych to okazja dla uczniów do nabycia umiejętności organizacji czasu pracy, odpowiedzialnoci za siebie i innych, pewności siebie oraz obycia podczas wystąpień publicznych. Młodzi muzyczy nabywają zdolność do samokrytyki – potrzebnej do ciągłego rozwijania swoich zdolności.


Lepsze wyniki w nauce

Poszerzenie kształcenia dziecka o naukę gry na instrumencie pozytywnie wpływa na rozwój jego mózgu i zdolności poznawczych. Uczniowie szkoły muzycznej lepiej radzą sobie w obszarach takich jak koncentracja i pamięć, wyobraźnia, logika, myślenie przestrzenne i abstrakcyjne. Uczniowie szkoły muzycznej często uzyskują lepsze wyniki z przedmiotów takich jak matematyka i języki obce.


Posłanie dziecka do szkoły muzycznej to ważne wydarzenie. Dlatego warto wybrać mądrze. Szukasz szkoły muzycznej w Nowym Sączu? Postaw na szkołę muzyki rozrywkowej i jazzu – Bassara Music School. Najbliższy nabór już 18. lutego. Szczegóły tutaj.

Share